Pivo z Náchoda bodovalo, degustátorům chutnalo

Náchodský pivovar Primátor hlásí další skvělý výsledek a prezentaci svých výrobků. Z jubilejního 30. ročníku pivovarnické přehlídky International Beer Festival Budweis, která se konala koncem minulého týdne v Českých Budějovicích, si přivezl dvě zlatá a jedno bronzové umístění.


„Zlatou pivní pečeť získala naše kvasnicová jedenáctka, a to v kategorii kvasnicových piv. Pivo Primátor Exkluziv opanovalo kategorii světlých silných piv,“ pochlubil se ředitel pivovaru Petr Kaluža. Bronz do Náchoda přivezl za pšeničné pivo Primátor Weizen.

Zatímco pro kvasnicovou jedenáctku to byla obhajoba loňského vítězství, šestnáctka zde získala premiérové vítězství.

„Myslím, že tento výsledek potvrzuje, že vaříme výborné pivo. Skutečnost, že jsme udrželi loňskou pozici a získali další zlato, vypovídá o vysoce nastavené kvalitě naší práce a prokazatelné konkurenceschopnosti,“ dodal Petr Kaluža.

Českobudějovického pivního festivalu se zúčastnilo 264 pivovarů z Čech i zahraničí včetně Slovenska, Běloruska, Polska, Ruska, ale i Spojených států, Německa nebo třeba Arménie. Porota vybírala z 1440 vzorků, což byl rekordní počet v třicetileté historii akce. Nejúspěšnějšími co do počtu cen se staly pivovar Primátor, přerovský pivovar Zubr a Tradiční pivovar v Rakovníku.

„V minulosti to byla soutěž pouze českých pivovarů, ale nyní se konkurence rozrůstá, a to i směrem za hranice Česka. Soutěž se stává stále prestižnější, stejně jako zisk Pivní pečetě, z národní se stala skutečně mezinárodní,“ míní Petr Kaluža. Ten se soutěže účastnil i v pozici degustátora. Soutěžní vzorky posuzovalo celkem pět set hodnotitelů.

„Kvalita přihlášených piv byla vysoká. Mám radost, když dostanete před sebe sedm vzorků k hodnocení a všechno to jsou výborná piva. Výhrad jsem zaznamenal stále méně a méně,“ okomentoval práci degustátora ředitel pivovaru.

Zdroj: https://nachodsky.denik.cz/ | Autor: Regina Hellová | Foto: https://primator.cz/

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!