Memorandum má za cíl do roku 2022 sjednotit dosud rozdělenou praxi v uvádění údajů na obalech piv v rámci zemí Evropské unie. Týká se to nejen přesného složení, ale i energetické hodnoty nápojů. V celoevropském měřítku jsou údaje o složení k dispozici na obalu 4 z 5 piv a informace o kalorické (energetické) hodnotě zhruba na 6 pivech z 10.

Prazdroj patří již nyní mezi evropské premianty. „Naše piva vaříme z prvotřídních surovin – vody, sladu, chmele a pivovarských kvasnic, tyto informace transparentně uvádíme na obalech v souladu s platnou českou legislativou. Nad její rámec již nyní ještě na obalech zveřejňujeme údaje o kaloriích na 100 ml. To platí pro všechna naše piva a cidery, která směřují na tuzemský trh i do dalších zemí Evropské unie,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka firemní komunikace Plzeňského Prazdroje.

Prazdroj detailní údaje uvádí proto, aby spotřebitelům usnadnil orientaci a výběr v nabídce jeho produktů. Spotřebitelé díky tomu mají jistotu, že toto české pivo, které si dopřávají, je vařeno jen z tradičních surovin a tradičním postupem a že si kupují špičkový výrobek.

Zdroj: https://www.prazdroj.cz/