V Českém Rudolci vaří pivo žena. Do odvětví, které je doménou mužů, ji přivedla náhoda

„Ježišmarjá, musím zaťukat na zuby, nestalo se mi to, ale určitě se to dá povést,“ směje se Radovana Kocmanová, když se jí ptám, jestli se dá zkazit várka piva. Je totiž profesí sládková, respektive sládek, v pivovarech si prý na přechylování názvu stěžejní profese nepotrpí.


Do odvětví, které je dodnes doménou mužů, ji přivedla náhoda. „Bavila mě chemie, tak jsem si vybrala studium na Střední škole potravinářské technologie v Praze a tam byla hlavním oborem výroba piva,“ vysvětluje.

Po škole sice Radovana Kocmanová chvíli pracovala v mlékárenské laboratoři, pak odešla na mateřskou dovolenou a po ní už nastoupila do svého prvního pivovaru. Těch prošla několik, včetně minipivovaru ve slovinském Bledu.

Nyní vaří pivo v Českém Rudolci na Dačicku. „Měnit pivovary mě baví, protože se mi líbí vytvářet neustále něco nového,“ říká o svém dosavadním putování od pivovaru k pivovaru, které v lecčems připomíná cestování vandrovníků jak v předminulém století.

„Tady jsem ale okouzlena krásou České Kanady,“ vyzdvihuje jedinečnost svého posledního působiště. Že by odešla na další štaci, neplánuje, po chvilce přemýšlení ovšem dodá: „Nikdy nevíte, co v životě přijde.“

Zdroj: https://budejovice.rozhlas.cz/ | Autor: Filip Černý | Foto: http://www.zamek-ceskyrudolec.cz/

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!