Na počest Miloše Formana se vaří speciální pivo, podílí se na tom jeho syn Petr, Svěrák, Hanzlík a Vetchý

Na počest nejslavnějšího českého filmového režiséra Miloše Formana byla v úterý založena v pivovaru Plzeňský Prazdroj speciální várka piva, která by měla být vypita při velké akci na uctění jeho památky 2. září na pražském Žofíně. Forman zemřel letos 13. dubna a várku s jeho oblíbeným pivem založili společně se sládkem pivovaru Václavem Berkou také jeho syn Petr, režisér a scénárista Zdeněk Svěrák i herci Jaromír Hanzlík a Ondřej Vetchý.


Miloš Forman měl kromě filmu rád i doutníky a právě Plzeňský Prazdroj. Kupoval si ho i v době, kdy žil v Americe. To byl také jeden z podnětů, proč pro něj jeho rodina a přátelé vaří speciální várku tohoto moku.

„Opustil nás náš táta, kamarád a člověk, kterého si spousta lidí vážila a měla jej ráda. Protože žádný oficiální pohřeb nebyl, rozhodli jsme se společně s rodinou uspořádat 2. září vzpomínkovou akci v Praze v Žofínském paláci na Slovanském ostrově. Lidé tam mohou přijít a ocitnout se v prostředí, které tátu bude připomínat, což je pochopitelně především svět filmu. A právě zde se bude pít pivo z várky, kterou jsme založili,“ řekl syn Miloše Formana a zpěvačky Věry Křesadlové, herec a divadelník Petr Forman.

en Reflexu.cz také prozradil, že na vzpomínkové akci v září mohou diváci očekávat i mnohá překvapení. Přítomni by například měli být lidé, kteří se podíleli na Formanově slavném filmu Hair (Vlasy, 1979).

„Miloše Formana si vážím pro vlastnosti, které sám nemám. Je pro mne člověkem, který se dokázal z české kinematografie přeorientovat na americkou, což je podle mne něco strašně moc těžkého. Dokázal přežít období, kdy mu bylo v Americe zle a neměl ani dolar. Ta houževnatost, s jakou dokázal uskutečnit svůj sen, je něco, co já nemám a za co jej velice oceňuji,“ vysvětloval svoji účast na založení várky Plzeňského Prazdroje Zdeněk Svěrák.

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!