Lobkowicz končí s výrobou piva ve Vysokém Chlumci. Zatím do překonání pandemie

Po Uherském Brodě a Klášteře teď skupina Pivovary Lobkowicz Group uzavírá svůj další podnik. Ve Vysokém Chlumci se přitom pivo vařilo už od 15. století. Uzavření potvrdila pro CNN Prima NEWS Martina Husková, mluvčí skupiny Pivovary Lobkowicz Group.


Skupina Pivovary Lobkowicz Group po Uherském Brodě a Klášteře uzavírá i pivovar ve Vysokém Chlumci. Uzavření provozu, který fungoval už od patnáctého století, potvrdila pro CNN Prima News mluvčí skupiny Lobkowicz Group Martina Husková.

„Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii COVID-19 a skutečnost, že jsou v České republice nepřetržitě uzavřeny restaurační provozy a zařízení,” vysvětlila mluvčí.

K uzavření dochází i přesto, že Pivovary Lobkowicz Group získaly od svých čínských vlastníků ze Citic Europe Holdings 150 milionů korun pro překonání krize.

„Pivovary Vysoký Chlumec a Klášter dočasně přerušují svůj provoz a jejich otevření bude skupina řešit až po překonání pandemie, oživení ekonomiky a nárůstu poptávky spojené s otevřením restauračních provozů,” dodala Husková.

Pivovar ve Vysokém Chlumci má dlouhou tradici a v posledních letech jeho roční výstav činil několik desítek tisíc hektolitrů. První zmínky se o něm objevují už v 15. století, od roku 1474 byl pak součástí majetku roku Lobkowiczů, kteří se na jeho chodu, s výjimkou komunistické éry, podíleli až do roku 2008.

Piva značky Klášter, Uherský brod a Vysoký Chlumec z trhu pravděpodobně nezmizí. V rámci centralizace se totiž jejich výroba přesune do zbývajících pivovarů skupiny Lobkowicz.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/ | Foto: Pivovary Lobkowicz


Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!