Jako součást farmářského pivovaru Zlatá Kráva v Nepomuku nenápadně vyrostl skvost v podobě zážitkového Pivního hotelu s pivními lázněmi.

Pivní hotel s lázněmi je dílem farmářské rodiny Sochorových, která stojí za projektem pivovaru Zlatá kráva. Pivovar je umístěn ve sklepních prostorách tohoto objektu a jeho vznik se datuje ke sklonku roku 2018. Jedná se o unikátní projekt, který je údajně teprve druhým podobným zařízením na světě.


Hosté Pivního hotelu se mohou ubytovat ve čtrnácti pokojích. Z toho je pět rodinných apartmánů, kde si mohou hosté sami čepovat pivo z produkce farmářského pivovaru Zlatá kráva.

Pokoje jsou pojmenovány podle místních piv a vybrat si můžete například pokoj Plnotučný s číslem 12, Tractor IPA s číslem 14, Farm APA s číslem 11 aj…

Ve spodním patře se nacházejí pivní lázně a pivní wellness, které uspokojí až 20 návštěvníků. Ti mohou využít čtyři tři sta litrové vany s nepasterizovaným nefiltrovaným kvasnicovým pivem se solí o teplotě 36 stupňů. Plánované jsou i rašelinové koupele.

Součástí relaxačního centra je finská a parní sauna, vířivka, Kneippovy lázně, solná stěna, zážitková sprcha a relaxační místnost.

Design je koncipován do farmářského stylu s prvky piva a pivovarnictví.

Investice do výstavby hotelu byla cca deset milionů korun s tím, že se investorovi podařilo vyjednat dotaci ve výši 45% z celkové částky z ministerstva zemědělství na agroturistiku a na rozvoj podnikání.

Jediné co brání okamžitému otevření tohoto snu každého správného pivaře je současná nelehká COVID situace, která zásadním způsobem postihla tento segment. Zážitkový Pivní hotel je dokončen a jeho plánované slavnostní otevření bude 1. 2. 2021.

Jsme rádi, že se rodině Sochorových splnil jejich sen, který byl v plánu již při výstavbě pivovaru samotného.

Držíme palce, aby jim zážitkový Pivní hotel fungoval přinejmenším stejně dobře jako jejich farmářský pivovar Zlatá kráva.

 

Redakce pivovaři.cz