Zavřeno! Cyklisté už si v pivních budkách nenačepují

Zpříjemnění koronavirového jara nabídlo na jaře několik kutilů na Prostějovsku. Pod jejich rukama vznikaly samočepy, pivní budky na několika místech regionu. V době zavřených hostinců a restaurací si tak lidé mohli dojít na točené ke Ptenskému Dvorku, do Malého Hradiska nebo do Rakové, kde dokonce bylo k mání zdejší pivo z Velkorakovského pivovaru. Situace je však zjevně vážná. Vážnější než na jaře. Snad i z toho důvodu si nyní na veřejnosti lidé ani to pivo nedopřejí. Momentálně stále platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti, z čehož jako „poražení“ vzešly i pivní budky.


Své o tom ví Tomáš Bábek, který se svým bratrem sestrojil pivní budku u Ptenského Dvorku. Ta si záhy získala obrovskou popularitu, lidé si z ní udělali dokonce přímo cíl výletů. „Muselo se zavřít vše, k tomu je skoro zbytečná jakákoli reakce. Zájem lidí ale i na podzim byl a budka by asi fungovala dál. Ale bohužel,“ krčí rameny. Flintu do žita ale spolu s rodinou zcela nehází. „Je možné, že někde blízko vznikne něco podobného, tentokrát na kávu a nealkoholické nápoje,“ prozradil Bábek pro Večerník.

Nyní už jsou všechny tři pivní budky zavřené. Ta rakovská už byla ale dříve. „Náš samočep fungoval během koronaviru, pak přes léto. Teď už ale ne, není na to doba. Teploty už nejsou úplně vhodné,“ poznamenal Petr Hajkr, jednatel Velkorakovského pivovaru. A dodal, že se nemusí jednat o první a poslední sezónu samočepu. „Potkal se s celkem dobrým ohlasem. Chtěli bychom tak i v příštím roce pokračovat. Letošek je ale hodně nejistý, nově jsme alespoň začali až domů rozvážet ve čtvrtky pivo,“ konstatoval Hajkr.

Zdroj: https://www.vecernikpv.cz/ | Autor: Michal Sobecký


 

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!