Pivo bez pivovaru. Zatímco zlatý mok zraje, budova čeká na kolaudaci

Slavnostní otevření pivovaru bez piva? To snad ani není možné! Přesně to si řekli v Domažlicích, kde právě probíhá kolaudace přestavby pivovaru. Domažlickou dvanáctku proto uvařili s předstihem, jen museli o pivovar dál.


„Vařili jsme v klášterním pivovaru svatého Vojtěcha v Břevnově, zhruba před měsícem, a to z toho důvodu, že jsme věděli, že až zkolaudujeme objekt, otevřeme a přijde veřejnost, že by se nám na ten pivovar mohla tak akorát koukat, protože technologická výroba piva chvilku trvá. Z toho důvodu jsme uvařili dopředu,“ vysvětlil místostarosta Domažlic Stanislav Antoš (KDU–ČSL).

První várky piva se ujal sládek David Bierhanzl, na základě vlastní receptury a surovin pro domažlický pivovar uvařil první Domažlickou 12. V současnosti pivo tiše dozrává v tancích a čeká na svůj slavný den. Totožný mok se po kolaudaci začne vařit v Domažlicích a postupně k němu přibudou další druhy piv,“ dodal Antoš.

Tradice vaření piva ve městě sahá až do roku 1341. Budova pivovaru z roku 1720 je památkově chráněná a její několikaletá přestavba vyšla na 133 milionů korun. Po otevření zde bude vedle pivovaru i multifunkční kulturní centrum.

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!