Letní tuzemská dovolená s atmosférou dálek v nabídce pivovaru

Najednou opět všichni víme, kolik turisticky atraktivních míst máme vlastně kousek od domu. Mnohé z nich evokují podobu světově proslavených destinací v různých částech zeměkoule.


Všichni víme, že máme své České Švýcarsko, méně už se pamatuje, že krajina začínající hned za Brnem – známý Moravský kras, nese název Moravské Švýcarsko. Jsou však i místa obecně méně známá. Zde již každý neví, kde přesně se nacházejí na mapě naší republiky. Třeba česká Sahara, nebo Moravská Amazonie, jihočeský Stonehenge či šumavský Everest… Další tipy na světová místa v Česku lze nalézt na craft.starobrno.cz.

Pivovar Starobrno se v čase pandemie a dočasných omezení inspiroval světovými pivními styly. Vařila se piva zde netypická, která by ráda přispěla k atmosféře světových míst při domácí dovolené, výletu do blízkého neznáma či posezení s přáteli. Autorem receptur tzv. craftů Starobrno (řemeslných piv) je Jiří Brňovjak, vrchní sládek, který zodpovídá za kvalitu vařených piv ve všech pivovarech Heineken ČR.

„Jedná se o nové receptury připravované pomocí tradičních technologií z těch nejlepších surovin. Při výrobě jsou používány i zahraniční suroviny, aromatické chmele, které jsou chuťově zajímavé a nejsou běžnou součástí ležáků prodávaných v Česku,“ vyložil Jiří Brňovják, pro něhož je Starobrno domovským pivovarem už 20 let.

„Cílem je představit spotřebitelům další pivní styly,“ říká Senior Brand Manager značky Starobrno Pavel Geschmay. Pivovar Starobrno rozšířil své portfolio o tři přírůstky v podobě řemeslných piv. Nabízena jsou v plechovkách. – Spodně kvašený OPL (India Pale Lager), svrchně kvašený APA (American Pale Ale) a ochucené višňové pivo RED. Všechny tři novinky představuje Jiří Brňovják na You Tube kanálu Starobrna.

pivovari-pivovary-novinky-starobrno-ipl

INDIA PALE LAGER

STAROBRNO IPL

Tento speciál vznikl netradičním spojením dvou naprosto odlišných, ale zato velmi populárních a úspěšných pivních stylů.
Objevte světová místa se světovým pivem:

ČESKÉ ŠVÝCARSKO

JIHOČESKÝ STONEHENGE

ŠUMAVSKÝ EVEREST

pivovari-pivovary-novinky-starobrno-apa

AMERI­CAN PALE ALE

STAROBRNO APA

Populární APA je speciál svrchně kvašený při výrazně vyšších teplotách než klasický ležák, což mu dodává nezaměnitelný charakter.
Objevte světová místa se světovým pivem:

ČESKÝ GRAND CANYON

OSADA TORONTO

ČESKÁ KANADA

MORAVSKÁ AMAZONIE

ČESKÝ YELLOWSTONE

pivovari-pivovary-novinky-starobrno-red

OCHU­CENÉ VIŠŇOVÉ PIVO

STAROBRNO RED

Pro tuto ochucenou novinku je typická vyváženost sladké, hořké a kyselé chuti tak, aby ani jedna z nich výrazně nevyčnívala. Díky tomu vzniklo vyrovnané a dobře pitelné pivo.
Objevte světová místa se světovým pivem:

ČESKÉ VERSAILLES

ČESKÁ SAHARA

Zdroj: https://www.novinky.cz/ | Autor: Jaroslav Štěpaník | Foto: Starobrno

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!