Zahrádky otevřeny. U Pinkasů přivítali štamgasty plzeňským pivem zdarma

Podle plánu uvolňování vládních opatření se dnes otevírají venkovní zahrádky restaurací, hospod a kaváren. Zahrádku otevírají i v nejstarší plzeňské hospodě v Praze, v restauraci U Pinkasů. Ta pojala celou akci jako oslavu pro štamgasty a nabídla jim při této příležitosti pivo na účet podniku.


„Letos v dubnu měla proběhnout oslava 177 let od založení restaurace U Pinkasů, na které se tradičně scházíme s našimi štamgasty. Tento rok se oslava poprvé nekonala kvůli uzavření hospod a restaurací, proto to našim stálým hostům chceme vynahradit dnešní akcí a po dlouhé době je u nás zase přivítat u půllitru čepovaného,“ vysvětluje Karel Doubek, spolumajitel Restaurace U Pinkasů.

Znovuotevření zahrádek U Pinkasů, tak jako všude jinde, doprovodí přísné dodržování všech hygienických nařízení. Provozovatel musí například zajistit, aby od sebe byly stoly vzdálené minimálně 1,5 metru, stoly budou dezinfikovány po každé návštěvě a samozřejmostí je nošení roušek v maximální možné míře. Otevření zahrádek proto předcházela pečlivá příprava i ze strany plzeňského pivovaru. „Ve spolupráci s provozovateli hospod a restaurací intenzivně pracujeme na tom, aby se hosté mohli bezpečně vrátit do svých oblíbených podniků. Pro hospody jsme kromě startovacích balíčků s dezinfekcí připravili přehledný manuál, všem našim zákazníkům poskytujeme i další poradenství. Jde především o rady ohledně hygieny, které jsou jednoduše aplikovatelné v praxi,“ uvádí Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje.

V pivovaru předpokládají, že návrat hostů bude pozvolný a několik týdnů i měsíců potrvá, než se situace vrátí do normálu. V případě zahrádek také záleží na přízni počasí, vysoká účast štamgastů U Pinkasů ale napovídá, že zájem o čepované pivo nepolevil. „Asi nikdy jsem se netěšil na otevření zahrádek tak jako letos. Je to první symbol toho, že se věci vrací do normálu, že se zase budeme moci scházet s přáteli u dobrého čepovaného piva,“ uzavírá Václav Berka, emeritní sládek Plzeňského Prazdroje, který symbolicky narazil dřevěný soudek se speciálním nefiltrovaným ležákem Pilsner Urquell pro přítomné štamgasty.

pivovari-pivovary-novinky-zahradky-otevreny-u-pinkasu-privitali-stamgasty-plzenskym-pivem-zdarma

pivovari-pivovary-novinky-zahradky-otevreny-u-pinkasu-privitali-stamgasty-plzenskym-pivem-zdarma-02

pivovari-pivovary-novinky-zahradky-otevreny-u-pinkasu-privitali-stamgasty-plzenskym-pivem-zdarma-03

pivovari-pivovary-novinky-zahradky-otevreny-u-pinkasu-privitali-stamgasty-plzenskym-pivem-zdarma-04

pivovari-pivovary-novinky-zahradky-otevreny-u-pinkasu-privitali-stamgasty-plzenskym-pivem-zdarma-05

Zdroj: https://www.prazdroj.cz/

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!