Rodinný pivovar Bernard pomůže restartovat minipivovary

Rodinný pivovar Bernard před začátkem letní sezóny podpoří minipivovary. Bezmála stovka současných odběratelů dostane zdarma dodávku pivovarských násadních kvasnic. Ty jsou jednou ze základních surovin pro výrobu piva.


S blížícím se otevřením restauračních zahrádek se očekává oživení prodeje čepovaného piva a obnovení výroby. „Minipivovary patří k těm, na které opatření proti šíření koronaviru dolehla velmi tvrdě. Věříme, že jim naše podpora umožní zachovat výrobu a nastartovat novou sezónu,“ přeje provozovatelům Stanislav Bernard, spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard.
Právě Stanislav Bernard stojí na počátku nebývalého rozvoje minipivovarů. V roce 1995 prosadil diferencovanou spotřební daň pro pivovary. Změna daně pomohla nejenom malým a středním průmyslovým pivovarům, ale následoval i boom minipivovarů, který v posledních letech vrcholil – v ČR jich je na pět stovek.
Úspěchu odvětví se zalekl pivovarnický gigant, který v roce 2011 přestal minipivovarům dodávat kvasnice. Pomocnou ruku jim obratem podal právě Rodinný pivovar Bernard. „Dnes jsme partnery pětiny minipivovarů v ČR a několika v zahraničí. Z Humpolce odebírají kvasnice a také kvalitní humnový slad z naší sladovny v Rajhradě u Brna,“ dodává vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.
„Jsme pyšní, když vidíme úspěchy minipivovarů, které vaří pivo z našeho sladu nebo s našimi kvasnicemi. A nyní rádi podpoříme jejich rozjezd před hlavní pivovarskou sezónou. Máme společnou naději, že se v létě podaří zmírnit dopady pandemie,“ vyslovil se Stanislav Bernard.
Velikostí produkce patří Rodinný pivovar Bernard mezi střední pivovary. „Naším snem vždy bylo vařit piva nejvyšší možné kvality a poskytovat kvalitní a férové služby. S láskou vyrábíme nepasterovaná, nefiltrovaná a kvasnicová piva tradičními postupy, máme vyšší než garantovanou stupňovitost piva, kterou vždy zřetelně uvádíme,“ doplňuje Josef Vávra.

pivovari-pivovary-novinky-rodinny-pivovar-bernard-pomuze-restartovat-minipivovary

Zdroj: https://vysocina-news.cz/ | Autor: RADEK TULIS

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!