Národní pivovar Budějovický Budvar zahajuje 125. sezónu vaření piva

Přesně před 124 lety prožíval Budějovický Budvar (pod názvem Český akciový pivovar) velký den. 7. října roku 1895 začal vařit pivo, které se postupně stalo světovou legendou. A je jí pořád…


Jeho vznik byl výsledkem vyhroceného stavu, kdy se části českých právovárečníků nelíbila situace ve výrazně proněmecky orientovaném Měšťanském pivovaře.

Už v roce následujícím začal českobudějovický pivovar sbírat první ocenění a dral se mezi konkurenci. Bodoval na hospodářské výstavě a výstavě lékárnické v Praze, o rok později se radoval ze zlaté medaile na potravinářské výstavě ve Stuttgartu.

Mimochodem do roku 1896, tedy do úplných počátků, spadá také otevření Restaurace akciového pivovaru, která se okamžitě stala oblíbeným útočištěm milovníků zlatavého moku. Provoz zahájila 20. května 1896.

Pokud vás zajímá bližší historie Budějovického Budvaru, mrkněte na jeho webové stránky. Že při pročítání všech těch úspěchů pociťujete hrdost? Aby ne, vždyť se jedná o národní pivovar! Tudíž, symbolicky řečeno… je každého z nás.

Vstupujeme tedy do 125. sezóny vaření ležáků z Budějovického Budvaru. Sezóny, která naváže na nesmírně zdařilé předešlé ročníky. Jen pro příklad – v roce 2018 pivovar vyvezl nejvíce piva ve své historii. Objem vývozu se meziročně zvýšil o 8,5 procenta na 1 075 000 hektolitrů a Budějovický Budvar tím potvrdil pozici druhého největšího českého exportéra. Letos navíc uvedl národní pivovar na trh dvě nová piva – Budvar 33 a Společné z Budvaru.

Budějovický Budvar vyváží do více než 70 zemí po celém světě – nejvíce piva putuje do Německa, Polska, Ruska, Slovenska a Spojeného království. Většinu objemu exportu tvoří světlý ležák Budweiser Budvar Original. Do nové sezóny našeho národního pivovaru přejeme mnoho dalších úspěchů.

Dej Bůh štěstí!

Zdroj: https://www.budejckadrbna.cz/

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!