Náchodský pivovar potvrdil kvalitu, Stout obhájil loňské zlato

Tmavý Stout se zlatou chutí – tak by se dal charakterizovat úspěšný produkt náchodského pivovaru, který minulý týden získal v Londýně na soutěži World Beer Awards určené pro nejlepší piva světa zlatou medaili. Pivovar tak obhájil se svrchně kvašeným pivem Primátor Stout loňské vítězství.


„Každá obhajoba je složitá. Vyhrát můžete, ale vyhrát podruhé za sebou ve stejné kategorii to znamená, že vítězství nebyla náhoda,“ okomentoval po návratu z Velké Británie úspěch ředitel a sládek náchodského pivovaru Petr Kaluža.

World Beer Awards patří k nejprestižnějším degustačním akcím na světě. Londýnského finále se zúčastnilo na 3500 piv z celého světa. Cestě za zlatem předcházela kontinentální kola. „Už na této úrovni jsme zaznamenali úspěch. Hned pět našich piv si odneslo titul Country Winners. Uspěla naše IPA, Tchyně, Weizen, šestnáctka a samozřejmě Stout, který postoupil do finále,“ vyjmenoval ředitel a sládek pivovaru.

Úspěch a čest pro náchodský pivovar byla i účast Petra Kalužy mezi porotci. „U každého stolu bylo deset porotců. K posuzování jsme měli čtyři kategorie,“ uvedl. Jedním dechem však ujistil, že jednou z regulí soutěže je pravidlo, že hodnotitel nikdy nesmí potkat své pivo. Je tak zajištěna objektivita a regulérnost soutěže. „Je to osvobozující fakt. Navíc piva se hodnotí naslepo, porotci nevědí, jaký vzorek právě ochutnávají,“ dodal Kaluža.

pivovari-pivovary-novinky-primator-stout-obhajil-zlato-na-WBA-2019

STOUT

Irish Stout

Vyladěnou kombinací šesti druhů sladů vzniklo tmavé pivo irského typu plné harmonie i kontrastů. Jemné a intenzivní aroma oříšků, čokolády a karamele se snoubí a zároveň hádá s drsnou chutí pražených sladů a suchým dozníváním ovsa. Dokonalý estetický vjem uzavírá hebká hustá pěna .

OBSAH ALKOHOLU (obj.)
4.7 %

ODRŮDY CHMELE
Northern brewer

DRUHY SLADU
plzeňský, mnichovský, barevný, nakuřovaný, pražený ječmen, oves

Zdroj: https://nachodsky.denik.cz/ | Autor: Anna Špreňarová | Foto: http://primator.cz/

Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!