5Oct

Pilsner Fest 2019 scéna náměstí

ŘíjenŘíj 05 2019 12:00 - 22:00 Europe/Prague

pivovari-pivovary-pivni-akce-pilsner-fest-2019

Pilsner Fest 2019 scéna náměstí

Oslavte s námi 177. výročí uvaření první várky ležáku, který dal vzniknout pivu plzeňského typu neboli PILS, podle kterého se vaří 70 % světových piv. A co vás letos čeká?

Především ten pravý originál – ležák Pilsner Urquell, který vám budou čepovat mimo jiné i naši Master Bartendeři. Své zástupce se svým sortimentem do Plzně vyšlou věhlasné hospody z celé ČR a letošní ročník Pilsner Festu nabídne jednu specialitu. Vůbec poprvé se v rámci festivalu představí zlatavé moky hned z několika minipivovarů. Vedle vlajkového ležáku Pilsner Urquell tak budete moci ochutnat vyhlášená lokální piva, o kterých jste možná ani neslyšeli.

Jaké pivovary nabídnou své výrobky:

 • Matuška – pivo, které snad ani není třeba představovat
 • Zhůřák – už jste někdy ochutnali mok z nanopivovaru?
 • Zámecký pivovar Frýdlant – cenami ověnčený pivovar přiveze Albrechta
 • Mazák – jižní Morava už dávno není jen vinařskou oblastí
 • Chomout – stylový pivovar z Olomouce se stylovými pivy
 • Zámecký pivovar Kamenice nad Lipou – dorazí i zámecká pivní šlechta

Hudební program:

12:00 – 13:00 POST IT
14:30 – 15:30 CIRCUS BROTHERS
17:00 – 18:00 LAKE MALAWI
19:15 – 20:15 MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY
21:00 – 22:00 PETR BENDE BAND

PROHLÍDKA PIVOVARU

A jak to všechno začalo? To se dozvíte na naší speciální prohlídce v pivovaru Plzeňský Prazdroj!

Společně se vydáme po stopách Spalkova projektu. Nahlédnete do vodárenské věže, která patří k ikonám jak Plzeňského Prazdroje, tak i města Plzně. Zde si také budete mít možnost prohlédnout výstavu, která dokumentuje historii vodárenské věže v pivovaru a její role. Další zastávka bude u elektrocentrály a bednárny, kde se setkáte s našimi pivovarskými bednáři. Na vlastní oči se podíváte, jak se staví tzv. kukna a seznámíte se s tímto netradičním řemeslem. Na závěr prohlídky ochutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo načepované přímo z dubového ležáckého sudu v historických sklepích.

Po celý den probíhají klasické prohlídky pivovaru pro objednané skupiny. Rezervujte si prostřednictvím webu www.prazdrojvisit.czSpeciální prohlídky Pilser Fest se budou konat každých 15 minut od 10:00 do 20:00 hodin. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem online na https://prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list. Cena vstupného činí 150 Kč / osoba.

VLAK NA PILSNER FEST

Myslíme i na zodpovědné řidiče a chceme, aby si také mohli užít Pilsner Fest se vším všudy. Nemusíte řešit starosti s autem a můžete se dopravit na Pilsner Fest našim vlakem. Vlak vyjíždí v pražského hlavního nádraží v 10:30, zpět z Plzně se vrací ve 23:30. Celkem má vlak pět stanic – Praha Smíchov, Beroun, Zdice, Hořovice, Rokycany a jeho finální stanicí je Plzeň. Cesta trvá přibližně 1h 45 min. Vlak je zdarma, jeho kapacita je omezená a je tedy potřeba přijít včas.

PARKOVÁNÍ

Pro ty, kteří se musí dopravit autem, je možnost zaparkovat v okolí areálu. Nejbližšími placenými parkovacími místy jsou Parkovací dům Rychtářka, parkoviště u Hornbachu a pod mostem Milénia. Nejbližší bezplatná parkoviště leží u Obchodního centra Albert a Obchodního centra Baumax.

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

Bezpečnostní opatření je pro nás vždy na prvním místě. Celý areál Pilsner Festu bude proto uzavřen a ve vstupních koridorech budou pořadatelé kontrolovat, zda nikdo nevnáší na naši oslavu nebezpečné předměty (mezi které patří i DEŠTNÍKY a další podobné věci). I z důvodu plynulosti kontrol prosíme všechny, aby s sebou nebrali žádná větší zavazadla.

Aby si všichni mohli Pilsner Fest užít na plno a bez problémů, je návštěvníkům doporučeno zajistit hlídání pro své nejmenší členy. V každém případě za nezletilé účastníky festivalu odpovídají jejich zákonní zástupci, případně osoby vykonávající nad nezletilými návštěvníky dohled.

V případě nutnosti vzít mazlíčky s sebou prosím dbejte na to, aby měli nasazený náhubek. Přesto doporučujeme, aby raději zůstali v pohodlí domova, samozřejmě s výjimkou doprovodních psů pro zrakově postižené.

Návštěvní řád si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: http://www.pilsnerfest.cz/

 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Událost již proběhla

Událost probíhá

Uložit do Google kalendáře

Místo konání

Náměstí Republiky Plzeň

Navigace

Navigovat

Nemůžu najít cestu!

Detaily místa setkání

301 00 Plzeň 3

 • Program

 • Hosté

 • Účast

 • Předpověď

 • Komentáře

Pro toto místo v současné chvíli nejsou dostupná data

Zpráva o počasí

Dnes stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Vítr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Vlhkost stec_replace_current_humidity %

Pocitově stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Předpověď

Datum

Počasí

Teplota

stec_replace_date

stec_replace_icon_div

stec_replace_min / stec_replace_max °stec_replace_temp_units

stec_replace_5days

Dalších 24 hodin

Funguje díky Forecast.io