Pivovar Pioneer Beer, aneb jak se žije ve stínu Chmelového majáku ve městě kde je chmel brán jako naprostá modla a s hrdostí uctíván místními patrioty…

Žatec je krásné město zasvěcené tomu nejdůležitějšímu, co dělá pivo pivem, skvělému českému chmelu. A je také ideálním místem pro pivovar, mohl by si kde kdo namlouvat. Jen to má trochu háček, nesmíte si pro svůj pivovar vybrat památkově chráněný objekt v dezolátním stavu…


Což se přesně stalo životním i obchodním partnerům Miriamě Jóbové a Michalu Havrdovi a jejich krásný sen, co se rekonstrukce týká, se značně protáhl a finančně je málem zruinoval. Nakonec vše ustáli a díky jejich totálnímu obětování se podařilo vybudovat jeden z nejkrásnějších a nejcitlivěji zasazených pivovarů do historicky cenného objektu u nás.

Skvěle zrekonstruovanému interiéru vévodí dvou nádobová varna s výčepem a pivnicí, z prvního patra si prohlédnete tankovnu s trámovým stropem, před pivovarem je pivní zahrádka. K pivu si můžete vychutnat speciality od regionálních dodavatelů.

Pivovar Pioneer Beer má z mého pohledu jeden unikát, a to je až dojemná podpora místních, kteří tento klenot velmi rádi navštěvují a se zájmem sledují všechny novinky, které Michal Havrda vytvoří…

Opravdu jsem na vlastní oči viděl na maloměstě v Ústeckém kraji narvanou zahrádku místními a na stolech nepřevažovala ani výčepní 10, ani ležák 11, ale pěkný mix kompletní nabídky pivovaru, neuvěřitelné. Taky musím upozornit, že naproti pivovaru je restaurace se zahrádkou, kde čepují Plzeň, to se pak divíte ještě víc, jenže pak Vám to dojde, ta produkce nemá konkurenci…

Musím také pochválit hodně neotřelý design etiket a parádní logo, což je určitě ovlivněno Miriamou a její zkušeností z působení v marketingu jednoho nejmenovaného velkého pivovaru.

Obrovskou výhodou je také to, že je pivovar Pioneer Beer přátelsky navázán na Chmelařský institut a tím pádem má sládek Michal přístup k těm nejluxusnějším českým chmelům včetně experimentálních odrůd, k nimž se opravdu nikdo jiný nedostane. V kombinaci s Michalovými vytříbenými chutěmi pak vzniká jedinečná produkce.

Ochutnali jsme a rozhodně doporučujeme:

QUADRANT DDH IPA 14 %
Experimentální IPA, ve které byly použity novošlechtěnci 5512 CERES a 5580 PLUTO z Chmelařského Institutu v Žatci. Vysoká dávka chmelů do vířivky a dvojité studené chmelení dává vyniknout jedinečnému charakteru těchto odrůd. V kombinaci s použitým typem kvasnic VERDANT IPA se mísí esterový profil s intenzivním ovocným a bylinným charakterem aroma.

CLOUDYA 14% NEIPA
Pivo ve stylu NEW ENGLAND IPA, extrémně nachmelené a zároveň výborně pitelné. Díky kombinaci chmelů Mosaic a El Dorado, je výrazně šťavnatá s tóny tropického ovoce. Kromě ječného a pšeničného sladu byly použité ovesné vločky, které dodávají jemnost v chuti.

UFO 14% INTERGALACTIC IPA
est Coast, nebo East Coast? A co rovnou Intergalactic IPA? Naše UFO 14 tě přenese do jiné galaxie. Na studené chmelení byl použit australský chmel Galaxy, který v kombinaci s chmely Citra a Kazbek dodává široké spektrum vůní (marakuja, broskev, citrusy).

Výčepní 10%
Saaz Shine, nefiltrováno, nepasterizováno a úplná pecka je, že je na 4x chmeleno single hop odrůdou žateckého chmele Saaz Shine. To dodává na 10% neuvěřitelných 29 IBU s 4 % obj. alkoholu, což jsou na desítku parádní hodnoty. To vše podporuje překvapivě bezvadnou pitelnost.

Ležák 11%
Rezident, nefiltrováno, nepasterizováno, opravdová klasika pro každého milovníka tradičního českého ležáku.

Pokud se budete kdykoliv nacházet v okolí města Žatec, je víc než nutné pivovar Pioneer Beer navštívit, rozhodně nebudete litovat a přidáte si s nadšením tento jedinečný počin na přední místo své pivní mapy…

Miriamo a Michale, děkujeme za milé přijetí ve Vašem úžasném pivovaru a parádní ochutnávku jedinečné produkce…

Rozhovor s Miriamou a Michalem momentálně připravujeme, bude publikován v příštích dnech…

Roman Hošťák
Pivovaři.cz


Nejlepší čas strávený se sklenkou piva je samozřejmě - české online casino

Strávit čas s přáteli hraním vzrušující hry!