Z důvodu výstavby plechovkové linky v Nošovicích se uskuteční letošní 17. ročník Radegast dne mimořádně ve Frýdku-Místku. Oslavy správně hořkého piva odstartují v sobotu 31. srpna od 11:30 hodin na prostranství vedle atletického stadionu TJ Slezan, naproti sportovní hale Polárka. Hlavním partnerem akce je statutární město Frýdek-Místek.

Na čepu bude hořká sestava Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a vůbec poprvé výrazně hořké osvěžení Radegast Ratar. „Naši novinku rozhodně ocení milovníci silných a hořkých piv. Radegast Ratar je světlé výčepní pivo s plnou hořkostí, svěží chutí a nižším obsahem alkoholu. Naší inspirací, při výběru názvu nového piva, byl kmen Ratarů, jejichž nejvyšší bohem byl právě Radegast,“ říká Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast. Návštěvníci si také užijí školu čepování nebo čepované pivo Radegast do skla nejen od letošní vítězky soutěže Radegast Mistr Výčepní Denisy Kubíčkové.

Pro návštěvníky bude v areálu připraven i Radegast Adrenalin Park, který bude rozdělený na Hořkou zónu, Hokejovou zónu a Fotbalovou zónu. Za účast na aktivitách ve všech zónách mohou návštěvníci vyhrát různé ceny od Radegastu.

„I přesto, že se letošní oslava piva Radegast nekoná v Nošovicích, budou pro návštěvníky připraveny prohlídky pivovaru. Ty budou probíhat za pomocí brýlí pro virtuální realitu a budou zdarma. Návštěvníci se tak díky 3D technologii podívají na varnu, do sladovny nebo do ležáckého sklepa,“ říká Marek Grabovský, manažer značky Radegast.

O hudební kulisu se na Radegast dni postarají David Koller se svojí kapelou, v poslední době rozjetá skupina Traktor nebo legendární rocková skupina Katapult s frontmanem Oldou Říhou. Dále se také představí kapely Desmod, Ajdontker, Motörgang nebo Vašo Patejdl s kapelou.

V rámci programu nebude chybět ani slavnostní vyhlášení a předání šeků z grantového programu Radegast lidem. V něm letos pivovar Radegast rozdal celkem 1,4 milionu korun a podpořil projekty, které se týkají nejen ochrany životního prostředí nebo udržitelného turismu, ale také boje se suchem a péče o vodní zdroje.

Pivovar Radegast totiž patří ve snižování spotřeby vody k nejlepším na světě a pomáhá v tomto úsilí dalším organizacím v regionu. V programu Radegast lidem bylo podpořeno celkem osm organizací. Díky veřejnému hlasování jedna z nich získá bonusovou prémii ve výši 50 tisíc korun.

Areál Radegast dne bude otevřený od 11.30 do 23.00 hodin. Hudební program odstartuje ve 13 hodin. Z důvodu omezené kapacity areálu je letos zavedeno vstupné, které činí 149 korun. Ke každé vstupence dostane návštěvník zdarma dva nápoje (pro starší 18 let – dvě piva, pro mladší 18 let – dvě limonády). Děti do 5 let mají vstup zdarma. Vstupenky jsou v prodeji na webu ticketstream.cz.  Po skončení akce bude vypravený speciální vlak z Frýdku-Místku do Ostravy.